Menu

Poprostu ja, Hanna

Cześć. Jestem Hania. Ten blog będzie o mnie i o moich poglądach. Moich zdaniach i opiniach na różne często kontrowersyjne tematy. Zapraszam do czytania

Co mnie natchnęło by założyć bloga?

poprostuhanna

Dosyć spodobało mi się to pytanie. Z radością mogę o tym opowiedzieć.

Pewnego listopadowego wieczoru, w sumie to dzisiaj, jak zawsze oglądałam jakieś filmiki na YouTube. Natrafiłam na kilkoro twórców, którzy w różnych tematach mówili teksty typu ,,Na ten temat nie będę się wypowiadać, bo nie chce stwarzać kontrowersji i gównoburzy". Zaczęłam się bardziej nad tym zastanawiać. Szczerze, nie podoba mi się takie myślenie. Czyli mam to rozumieć tak, że nie można się wolno wypowiedzieć na dany temat bo inni mają różne zdanie? Dla mnie to jest wręcz niedorzeczne. Wyobraźcie sobie świat, gdzie każdy miałby tylko jedno i to samo zdanie co wszyscy. Czy nie byłoby to nudne? Idziecie na miasto ze znajomym czy znajomą. Patrzycie na wystawę, gdzie znajduje się bluzka z kolorem różowym i czerwonym. Twój znajomy zaczyna mówić że ciuch jest świetny, ma fajny krój, piękne kolory. Zaczynasz potwierdzać. Wydaje się to niczym złym prawda? A gdyby tak było na co dzień? Zaczęłoby się to robić już naprawdę nudne. Bo ta nic nie wnosząca dyskusja o bluzce mogłaby się potoczyć dalej. Mógłbyś wyrazić swoje zdanie. Przykładowo mógłbyś powiedzieć, że kolory osobno są ładne, ale w połączeniu ze sobą nie daje już takiego fajnego efektu. Dziwne? Na czym polegałyby rozmowy, jakby na wszystko każdy by każdemu przytakiwał? Rozmowy by prawie nie istniały. 
Wracając do tematu. Słysząc owe wypowiedzi tych osób z internetu zapragnęłam stworzyć miejsce w internecie gdzie mogłabym wyrazić swoje zdanie i mieć gdzieś to co jakiś Marcinek lat 10 powie i skomentuje. Nie mam zamiaru ukrywać swojego zdania na tematy typu LGBT, rasizmu, kościoła, edukacji, kraju, ludzi, wszystkiego! Tylko nie uznajcie teraz, że uważam, że liczy się na tym blogu tylko moje zdanie. Chcę w tym miejscu udowodnić, że ludzie wręcz nie powinni ukrywać tego co myślą! Co z tego że będzie na ciebie hejt? Co z tego, że inni będą to oceniać? Nie da się dogodzić wszystkim naraz. Nie można udawać tylko po to, by się komuś przypodobać i po to żeby nie zaczynać kontrowersyjnej dyskusji. O nie. Ja czemuś takiemu mówię stanowcze nie. Nie na mojej zmianie! Wiem, że przez moje wypowiedzi będę hejtowana, może i wyśmiewana ale nie będę udawać, nie będę ukrywać szczerości. Nie chcę kłamać, bo nie jestem Zdziśką która jest najpiękniejsza na świecie i perfekcyjna. Jestem Hanią. Ty jesteś sobą i masz swoje zdanie, nie kogoś innego. Ja mam swoje zdanie, nie kogoś innego. Zachęcam do pisania w komentarzach do moich wpisów co myślicie, bo to się liczy na tym blogu.
Dziękuje, że wpadłeś na mojego bloga i przeczytałeś ten wpis
Pozdrawiam

© Poprostu ja, Hanna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci